Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme velcí čtenáři

9. 2. 2011

Janetka - Já čtu knížku O modrém kocourkovi, kterou napsal Zdeněk Miler. Je to o kocourovi, kterého dostane jedna holčička. Je celý šedivý.  Jakmile začne léto, šedá srst mu opadá a naroste mu modrá srst. Knížku ještě nemám celou přečtenou.

Kamilka - Mám rozečtenou knížku Kosí bratři. Je to knížka o ptáčcích. Právě čtu příběh Kosí bratři jdou do cirkusu.

Tonička - Já čtu knížku Katka. Jsou v ní různé příběhy.

Barunka - Moje knížka se jmenuje Anička malířka (Eduard Petiška). Ctu o holčičce, která moc ráda kreslila. Jednou nakreslila kočičku. Venku zrovna pršelo. Kočička oživla a řekla, že jí je zima. Knížku jsem ještě nedočetla.

Verča - Moje knížka se jmenuje Pohádky a říkanky. Jsou zde různé příběhy.

Dáda - Čtu různé příběhy. Teď čtu o želvě, která odplula od mámy do jiné země. Tam neměla žádné kamarády, ale časem se skamarádila s pštrosem.

Vojtíšek - Já čtu knížku Pan Sova. Právě čtu kapitolu Návštěva. Pan Sova jednou otevřel dveře, protože se mu zdálo, že někdo ťuká. Venku byla zima a na něj se navalila veliká hromada sněhu. Pan Sova tedy zavřel dveře, aby zima k němu nemohla. Zasedl ke zmrzlé hráškové polévce. Časem polévka rozmrzla. Knížku ještě čtu.

Dianka - Já čtu knížku Kouzelný svět pohádek. Právě čtu Kocour v botách.

Martínek a Alex - My čteme knížku Zajíček Ouško. Tatínek měl na Velikonoce malovat kraslice, ale onemocněl. Přišel pan doktor, předepsal mu medicínu a nakázal mu ležet v posteli. Tak zajíček Ouško se sestřičkou museli pro vajíčka. Vajíčka jim ale cestou praskla.  Museli jít ke slepičkám nasbírat nová.

Tomík Já čtu různé knížky, Teď čtu knížku o rostlinách. Jak vzniká rostlina, jak roste. Taky čtu, jak pracuje naše tělo.