Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 11. Cestujeme Evropou - 1. den

15. 11. 2010

Do tohoto projektu byly zapojeny 2. - 9. ročníky. Z nás se pro dnešní den stali cestovatelé. Navštívili jsme dvě země - Norsko a Bulharsko. A co jsme se zde dozvěděli? Tak poslouchejte, co si děti zapamatovaly. 

1. zastávka - Norsko

Norsko je království, vládne zde pan král (Davča). Jejich vlajka má barvu červenou, bílou a modrý kříž (Tomík a Adámek). V Norsku žije papuchalk (Dáda). Je to pták, který jí ryby (Janetka). Žijí zde také sobi (Kamča). Samec a samice mají parohy (Kubík). Můžeme zde vidět spřežení psů husky (Verča a Christaki). Mají zde krásné památky (Alex)  a vodopády (Anička). V Norsku žijí trollové (Barunka).

V Norsku se živí lovem ryb (Kamča). Norsko je známé svými zimními sporty (Mareček).

Co se nám nejvíce líbilo

psí spřežení, vodopád, vlajka, lesy, lodě, sobi, fotografie a obrázky celé země.

2. zastávka - Bulharsko

Hlavní město se jmenuje Sofie (Kamča). Je tu tepleji než u nás (Dáda). Vlajka je pruhovaná - bílá, červená a zelená (Tomík). Mají obráceně ANO a NE (Vojtíšek). Rybaří tu (Alex). U moře mají krásné pláže (Christaki). Bulharský chléb je se sezamovými semínky (Janetka).

Co se nám nejvíce líbilo

Od dětí jsme každý dostal papírovou vlaječku. Ochutnali jsme saláty, brambůrky, chléb. Viděli jsme pláž se slunečníkem a lehátkem, ve sklenici byla ukázka života v moři (želva, krab, mušle, rostlinky). Ve váze děti měly krásné kytičky, které vyráběly. Hráli jsme hry se skládáním písmen (vyšlo nám hlavní město), skládali puzzle. Taky jsme dostali lístečky a hlasovali jsme.

 

Naši dnešní cestu můžete zhlédnout ve velkém fotoalbu.